Site Loader

ogrodzenia plastikowe Różne rodzaje ogrodzeń plastikowych

Oczekuje się, że globalny rynek ogrodzeń plastikowych będzie się znacząco rozwijał w ciągu najbliższych kilku lat. Oczekuje się, że wzrost rynku będzie spowodowany takimi czynnikami, jak rosnąca aktywność budowlana, świadomość bezpieczeństwa, rozwój infrastruktury oraz przebudowa i renowacja. Do wzrostu rynku przyczyni się również postęp technologiczny. Na rynku dostępne są różne rodzaje ogrodzeń plastikowych. Aby poznać ich różne rodzaje, można zapoznać się z niniejszym artykułem. Omówimy także rodzaje materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia z tworzyw sztucznych.

Polietylen o wysokiej gęstości

Oprócz trwałości i atrakcyjności, ogrodzenia plastikowe z polietylenu o wysokiej gęstości są również niezwykle konfigurowalne. Ze względu na swoją grubość i przejrzystość oferują większe możliwości dostosowania niż ogrodzenia winylowe. Ponadto tworzywo sztuczne jest całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych, w tym powietrza, wody, soli i wilgoci. Oznacza to, że ogrodzenie zachowa swój wygląd przez wiele lat. Poniżej przedstawiamy kilka innych zalet tych ogrodzeń.

W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia z tworzyw sztucznych HDPE i PS pochodzących z recyklingu są całkowicie bezpieczne dla Twojej posesji. Nie zawierają alergenów, metali ciężkich, ftalanów ani toksycznych oparów. Ponadto, w przeciwieństwie do drewna , materiały te nie wymagają okresowego malowania ani stosowania toksycznych środków bakteriobójczych w celu ochrony przed szkodnikami. Są one również idealne do kształtowania krajobrazu, ponieważ praktycznie nie wymagają konserwacji.

Oprócz tego, że polietylen o wysokiej gęstości jest przyjazny dla środowiska, można go wielokrotnie poddawać recyklingowi, co stanowi doskonałą zaletę dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. Nowy HDPE jest bezpieczny dla żywności, natomiast HDPE z recyklingu nie spełnia tych samych kryteriów. Może on być ponownie wykorzystany do niezliczonych zastosowań, w tym do produkcji nowych tworzyw sztucznych. W rzeczywistości HDPE jest tańszy niż nowy plastik, jeśli pochodzi z recyklingu. Z tego powodu polietylen o wysokiej gęstości jest często wybierany jako materiał na ogrodzenia.

PCV winyl

W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, ogrodzenia winylowe z PCV są odporne na ciepło, zimno i silny wiatr. Ich niepalny charakter sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem w obszarach o trudnych warunkach pogodowych. Ogrodzenia z PCV są również doskonałe do zastosowań nadmorskich, ponieważ nie gniją i nie niszczeją szybko nawet w najbardziej wilgotnych warunkach. Kolejną zaletą ogrodzeń z PCV jest ich zdolność do powstrzymywania zwierząt. Nie uszkadzają one zwierząt ani nie powodują ich bólu.

W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń, ogrodzenia z PCV są niedrogie. Chociaż instalacja zwykle kosztuje więcej niż w przypadku drewna, ogrodzenia winylowe wytrzymają wiele lat bez konieczności konserwacji. Materiały stosowane do produkcji ogrodzeń z PCV są również pięciokrotnie bardziej wytrzymałe niż drewno. Oznacza to, że można oczekiwać, że ogrodzenie będzie wyglądać pięknie przez wiele lat. A jeśli zdecydują się Państwo na ogrodzenia winylowe dla swojego domu, mogą się Państwo zrelaksować, wiedząc, że materiał ten jest inwestycją długoterminową.

Ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, które wymagają okresowego malowania lub bejcowania, ogrodzenia z PCV wymagają niewielkiej konserwacji. Podczas gdy ogrodzenia drewniane i metalowe muszą być bejcowane i malowane, w przypadku ogrodzeń z PCV wystarczy zwykłe mycie myjką elektryczną, aby zachowały swój najlepszy wygląd. Ponadto do ogrodzeń z PCV dostępne są również odpowiednie bramy. Bramy te posiadają specjalne wzmocnienia, które zapobiegają ich zapadaniu się. Ogrodzenia winylowe z PCV nie wymagają malowania. Raz zainstalowane ogrodzenie będzie wyglądało doskonale przez dziesiątki lat.

Nylon

Istnieją dwa rodzaje ogrodzeń z plastiku nylonowego. Pierwszy z nich to ogrodzenie chroniące prywatność. Jest ono wykonane z siatki polipropylenowej i jest dostępne w kolorze ciemnozielonym lub o splocie zamkniętym. Ten drugi rodzaj służy jako osłona przed wiatrem i ciemne tło. Nadaje się zarówno do obiektów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Podobnie, ogrodzenie zapewniające prywatność może być stosowane na placach budowy. Główną zaletą ogrodzenia zapewniającego prywatność jest to, że jest ono stosunkowo niedrogie.

Inny rodzaj winylu znany jest jako winyl pierwotny. Jest on najbardziej powszechny i szeroko dostępny, a produkuje się go z PCW, polipropylenu, nylonu i polietylenu. Winyl pierwotny jest wytwarzany z pierwotnej żywicy, natomiast winyl pochodzący z recyklingu jest wytwarzany z tworzyw sztucznych poddanych recyklingowi. Wersja z recyklingu jest zwykle gorszej jakości. Można ją jednak poddać recyklingowi i nie wymaga ona malowania ani barwienia. Jeśli więc chcesz zabezpieczyć swoje ogrodzenie winylowe przed typowymi zagrożeniami, powinieneś rozważyć zastosowanie ogrodzenia z winylu pierwotnego.

Polietylen

Ogrodzenia plastikowe są wykonane z wytrzymałego winylu. Termin winyl pochodzi od grupy związków chemicznych składających się z cząsteczek etylenu i jednego atomu wodoru mniej. Polichlorek winylu, czyli PCW, jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym tworzywem sztucznym na świecie. Jest on mocniejszy i bardziej elastyczny niż wiele innych rodzajów tworzyw sztucznych. Polietylen nadaje się również do recyklingu, dlatego jest doskonałym wyborem zarówno w przypadku ogrodzeń mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych są dostępne w wielu różnych stylach. Jednym z popularnych stylów jest kompozyt drewno-plastikowy. Ten typ ogrodzenia jest łatwy w montażu, przyjazny dla środowiska i wodoodporny. Składa się w 60 procentach z drewna pochodzącego z recyklingu, w 30 procentach z przetworzonego HDPE i w 10 procentach z dodatków. Kompozytowe panele ogrodzeniowe są niezwykle trwałe i nie wymagają konserwacji. Ogrodzenia te są również odporne na blaknięcie i pękanie. Z tych powodów doskonale nadają się do stosowania na terenach rolniczych.

W przeciwieństwie do metalu tworzywo sztuczne jest umiarkowanie trwałe. Może pękać łatwiej niż metal, ale przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego mogą służyć przez długi czas. Ponadto niektóre rodzaje ogrodzeń plastikowych są elastyczne, co zmniejsza ryzyko ich złamania. Chociaż ogrodzenia plastikowe mogą nadal ulegać uszkodzeniom w wyniku trudnych warunków atmosferycznych, są łatwe do naprawy. Zazwyczaj drobne naprawy mogą być wykonywane przez właścicieli domów. Na szczęście ogrodzenia zastępcze są tanie i łatwe do kupienia.

Szary i drewnopodobny winyl

Oprócz wyglądu przypominającego drewno, szare lub drewnopodobne ogrodzenie winylowe może mieć również unikalny kolor. Niektóre ogrodzenia winylowe mają kolorowe wstawki wykonane z tworzywa sztucznego LLDPE, podczas gdy inne zawierają stal galwanizowaną. Ogrodzenia z serii Ashland są dostępne w różnych odcieniach drewna, takich jak czerwony i złoty cedr, brąz orzechowy i czarny dąb. Ogrodzenia winylowe o wyglądzie przypominającym drewno mają wykończenie o wysokim połysku.

Biały kolor to doskonały wybór na ogrodzenie winylowe, ponieważ nie zasłania widoku na trawę i kwiaty. Dobrze komponuje się również z większością stylów architektury krajobrazu. Czarne ogrodzenie winylowe nie jest tak modne jak białe, ale to świetny wybór dla właścicieli domów, którzy chcą uniknąć częstego czyszczenia. Połączenie kolorów ogrodzenia winylowego staje się coraz bardziej popularne, jak również. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru koloru ogrodzenia:

Szare i drewnopodobne ogrodzenia winylowe wyglądają bardziej jak prawdziwe drewno niż ich winylowe odpowiedniki. W porównaniu z bielą, kolor szary lepiej komponuje się z powierzchniami zewnętrznymi i jest dobrym wyborem na ogrodzenie. Nie trzeba się martwić o smugi na ogrodzeniu winylowym i łatwiej je wyczyścić. Detale drewnopodobne ogrodzenia winylowego nie mają wyglądać jak prawdziwe drewno, ale dodają materiałowi wizualnej tekstury.

CertainTeed

Jeśli szukasz przyjaznego dla środowiska i stylowego ogrodzenia dla swojego domu, rozważ ogrodzenie plastikowe CertainTeed. Firma ta produkuje siding, pokrycia dachowe, deski tarasowe, sztachety i listwy wykończeniowe oraz inne materiały budowlane. Chociaż jej nazwa może być znajoma, nie jest ona pierwszym producentem, który stosuje w swoich produktach materiały pochodzące z recyklingu. Jak podaje Plastics News, CertainTeed jest piątym co do wielkości producentem wytłaczającym sztachety w Ameryce Północnej.

Jeśli szukasz trwałego i pięknego ogrodzenia z tworzywa sztucznego do swojego domu, rozważ produkty ActiveYards lub Bufftech firmy CertainTeed. Oba są wykonane z polietylenu i są dostępne w różnych kolorach i fakturach. Niezależnie od tego, czy chcesz ogrodzić prywatność, ogrodzenie ochronne czy miejsce zabaw dla dzieci, produkty firmy CertainTeed są w stanie Ci pomóc. Na przykład ogrodzenia Bufftech oferują niezrównane połączenie kolorów, faktur i stylu. Dystrybutor produktów CertainTeed, firma Miller Fence w środkowym Massachusetts, oferuje produkty Bufftech.

Wśród najbardziej niezawodnych i trwałych marek ogrodzeń CertainTeed wyróżnia się w kilku ważnych obszarach. Należą do nich trwałość i zrównoważony rozwój. Na przykład ogrodzenia winylowe mogą być znacznie trwalsze niż drewniane, co zmniejsza potrzebę ich regularnej konserwacji i wymiany. Ponadto produkty Bufftech są wytwarzane w USA i charakteryzują się wysokiej jakości surowcami, ciężkimi pikami oraz frezowanymi lub ukrytymi szynami.

Tangent Sustainable Lumber

Tarcica z polietylenu o wysokiej gęstości jest coraz częściej stosowaną alternatywą dla drewna w zastosowaniach zewnętrznych i budowlanych. Zarówno Tangent, jak i Bedford wykorzystują HDPE pochodzący od konsumentów jako surowiec. Firma Tangent jest wiodącym producentem tarcicy z tworzyw sztucznych do budowy deptaków i ogrodzeń, natomiast firma Bedford wykorzystuje odpady z przemysłu morskiego. Połączone firmy tworzą wiodący zespół zajmujący się innowacjami w dziedzinie materiałów alternatywnych. Stworzyły one pełną linię produktów z tworzyw sztucznych i zobowiązały się do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu poprzemysłowego.

Firma połączy również zespoły zajmujące się innowacjami z obu firm. Firma Tangent będzie produkować siatki Premium Pickets i inne plastikowe materiały ogrodzeniowe w cenie 4,99 USD za sztukę. Pikle Premium są dostępne w długościach czterech stóp. Ich cena wynosi 4,99 USD za sztukę, co jest bardzo korzystne w stosunku do ceny. Firma produkuje również inne rozmiary i rodzaje materiałów, w tym kompozyty z tworzyw sztucznych i drewna.

Zalety ogrodzeń z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu firmy Tangent Technologies to trwałe i wytrzymałe ogrodzenie, które jest gotowe na trudne warunki pogodowe. Oprócz trwałości, ogrodzenia z drewna plastikowego mają również zalety estetyczne. W końcu wygląd jest równie ważny jak bezpieczeństwo. Jeśli Twoje ogrodzenie jest nieuporządkowane, potencjalni klienci pomyślą, że nie dbasz o ich konie. Zamiast tego wybierz ogrodzenie, które dobrze wygląda i chroni Twoją inwestycję.

Post Author: akte