Site Loader

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wskazówki dotyczące odzyskiwania danych z nadmiarowej macierzy RAID

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 niewątpliwy warsztat.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID RAID odzyskiwania danych z macierzy dyskowych i kontrolerów pamięci masowej jest skuteczna operacja, jeśli masz odpowiednie narzędzia i znać odpowiednie polecenia do naśladowania w konsoli poleceń. Odzyskiwanie danych RAID z macierzy dyskowych będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich aplikacji, ale to nie jest łatwe dla Ciebie, jeśli nie masz odpowiedniej linii poleceń. Najczęstszym powodem, dlaczego RAID odzyskiwania danych z macierzy dyskowych nie powiedzie się, ponieważ niewłaściwe lub nieprawidłowe awarii dysku, co prowadzi do awarii ramienia wrzeciona w jednym z urządzeń dyskowych. Najczęściej dzieje się tak, gdy macierz RAID jest tworzona bez deduplikacji. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy przed utworzeniem pliku konfiguracyjnego upewnić się, że macierz RAID została utworzona z deduplikacją lub dedupe.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 w przebojowe rozwiązanie.

LVM i wiersz poleceń SMART nie mogą deduplikować konfiguracji raid w systemie Linux. Dlatego system plików musi zostać utworzony przed ponownym uruchomieniem komputera. Można to zrobić, tworząc /dev/disk/by-name /Volumes/raid-disk w BIOS-ie lub systemie operacyjnym Linux. Alternatywnie można utworzyć /dev/disk/by-id, a następnie przypisać grupę dysków o innej nazwie dla każdego dysku lub grupy. Aby utworzyć system plików, musi być zainstalowany system operacyjny Linux. Jeśli nie możesz zainstalować systemu operacyjnego, użyj płyty live CD, która zazwyczaj zawiera oprogramowanie raid manager do łatwego i szybkiego odzyskiwania macierzy raid.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1 jako cel spółki po uszkodzeniu.

W celu przeprowadzenia odzyskiwania macierzy RAID, należy utworzyć strukturę logiczną dysków logicznych. To da Ci możliwość rozróżnienia, który dysk jest uszkodzony, a który nie. Powinieneś użyć swoich dysków logicznych i wybrać dyski, które uległy awarii. Następnie należy zidentyfikować wszystkie pliki znajdujące się na odpowiednich dyskach logicznych. Po tej operacji należy ponownie podzielić dysk na partycje, jeśli to konieczne.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 co potrzebne umieć.

Jeżeli dyski logiczne są nadal sprawne, należy ponownie podzielić sektory logiczne na partycje. Aby wykonać tę operację, możesz użyć Kreatora kopiowania dysku w systemie. Z wbudowanym menedżerem odzyskiwania, należy kliknąć „ariatisk”. Menedżer odzyskiwania pozwoli Ci wprowadzić wolumin odzyskiwania. Następnie można sformatować dysk w razie potrzeby i ponownie podzielić na partycje w razie potrzeby.

Po wykonaniu powyższych czynności należy zamknąć wszystkie aplikacje, a następnie ponownie uruchomić komputer. Powinien on rozpocząć się od wykrycia wszystkich uszkodzonych sektorów. Następnie należy sprawdzić stan dysków logicznych. Zaleca się, aby nie próbować odzyskiwania, jeśli jest niefunkcjonalny dysk logiczny.

Jeśli okaże się, że wszystkie dyski logiczne są sprawne, należy przejść do następnego kroku. Należy otworzyć narzędzie System Configuration Utility (Narzędzie konfiguracji systemu). Narzędzie Konfiguracji Systemu znajduje się w menu Start na pulpicie. Powinieneś otworzyć okno Panelu sterowania, klikając przycisk „start” na pasku zadań lub przycisk „home” na klawiaturze.

Przywracanie danych z macierzy RAID która skuteczność? jakie są koszty.

Po wejściu do okna panelu sterowania, należy kliknąć na „ikonę menedżera raidu”, aby otworzyć menu menedżera raidu. Tutaj należy wybrać „przełącznik zarządzania raidem”, aby ustawić parametry RAID. Dostępne są różne opcje, takie jak ustawienie priorytetu macierzy raid na „raid-zeroes”, który jest najniższym priorytetem; ustawienie device-ids na odpowiadające adresy MAC sprzętu komputerowego; określenie ustawień portów dla urządzeń logicznych; i wiele innych opcji. Ponadto możliwe jest również tworzenie dodatkowych maszyn wirtualnych (VM) i dołączanie ich do głównego systemu operacyjnego.

Po zakończeniu pracy z „menedżerem nalotów”, należy ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Alternatywnie, można cd do katalogu, w którym odinstalowałeś oprogramowanie. Następnie zastąp wszystkie pliki, które zostały usunięte przez aplikację odinstalowującą nowymi, a następnie uruchom ponownie komputer. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, możesz uzyskać pomoc od ludzi z dostawcy usług IT, którego zatrudniłeś do utrzymania swojego serwera. Ważne jest to, że powinieneś zrobić wszystko tak szybko, jak to możliwe.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Post Author: akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *