Site Loader

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Odzyskiwanie pamięci NVRAM za pomocą MoEsZ – prosty przewodnik

Sprawne przywracanie danych z macierzy RAID 0,1.
Przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wielu administratorów IT, którzy zajmują się opracowywaniem lub wdrażaniem nowych urządzeń pamięci masowej w firmie, staje zwykle przed jednym nieuniknionym wyzwaniem – utratą danych z nowego urządzenia SAN lub NAS. Sieć SAN jest zwykle wdrażana i budowana w oparciu o sprawdzoną i przetestowaną w praktyce infrastrukturę pamięci masowej klasy korporacyjnej (fabric), taką jak Ethernet lub Fibre Channel. Sieć SAN osiąga optymalną wydajność po wyposażeniu jej w wymagane urządzenia sieciowe i aplikacje programowe Ethernet i Fibre Channel. Kiedy tak się dzieje, trzeba być ostrożnym w wyborze najlepszej jakości odzyskiwania macierzy RAID z szafy, aby uniknąć problemów z utratą danych.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 co pozostaje znać.

Jednym z konkretnych przykładów jest odzyskiwanie danych z macierzy Raid z sieci SAN zainstalowanej w urządzeniu Tektronix Nextec 690SX. Aby prawidłowo ocenić możliwości odzyskiwania danych z macierzy SAN, należy znać całkowitą liczbę dysków obsługiwanych przez system SAN. Na przykład algorytm wykrywania macierzy RAID w urządzeniu NAS może informować, że macierz SAN jest w stanie obsłużyć sześć dysków logicznych. W rzeczywistości jednak to optymalnie skonfigurowane urządzenie ma tylko pięć dysków logicznych, ponieważ szósty dysk jest zawsze wyłączany podczas kontroli konserwacji systemu.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 obsługa.

Oznacza to, że chociaż macierz SAN faktycznie umożliwia odzyskiwanie danych z szóstego dysku logicznego, prawdopodobieństwo powodzenia takiego procesu jest bardzo małe. W takim scenariuszu należy wykonać odzyskiwanie macierzy Raid z zasobów pamięci masowej SAN za pomocą przełączników wiersza poleceń Opcode Zyro i Opcode Zapygma, aby umożliwić systemowi dostęp do wszystkich dostępnych dysków i ustawić blok startowy na szóstym dysku. Jeśli ten krok nie zostanie wykonany prawidłowo, będzie to miało negatywny wpływ na przepustowość algorytmu wykrywania Raid oraz na skuteczność odzyskiwania danych z macierzy Raid w sieci SAN z powodu utraty danych z wadliwych lub uszkodzonych dysków logicznych. Gdy procesor serwera odczyta wszystkie wymagane informacje z uszkodzonych dysków, przystępuje do uruchamiania systemu operacyjnego. Wówczas najprawdopodobniej za pomocą kodu SAN Opcode rozpocznie się odzyskiwanie danych z uszkodzonych lub niesprawnych napędów logicznych.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID zalety i wady zachwycającego zakładu.

Proces odzyskiwania danych z macierzy Raid jest dość złożony, ponieważ wykorzystuje zarówno system operacyjny Linux, jak i Windows. Aby odzyskiwanie danych Raid działało bez zarzutu, konieczne jest zainstalowanie na serwerze SAN odpowiedniego oprogramowania do odzyskiwania danych Raid. Najpopularniejsze z tych programów to Opcode Software Zyro i Opcode Zapygma. Te dwa narzędzia programowe umożliwiają każdemu użytkownikowi dostęp i kontrolę nad systemem operacyjnym ZAP Express oraz jądrem systemu Linux na serwerze SAN.

Proces odzyskiwania danych z macierzy Raid Matrix rozpoczyna się od wysłania przez administratora sondy SMART do dysków w sieci. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dyski zostaną zasilone i będą w stanie odpowiedzieć na sondę SMART. Jeśli jednak dysk nie jest zasilany lub nie odpowiada, sonda SMART jest po prostu ignorowana. Następnym krokiem jest umieszczenie przez administratora dysku w stanie, w którym Zapygma może wyodrębnić wszystkie istotne dane. Po osiągnięciu tego celu, dysk jest włączany i przetwarza sygnał SMART w prawidłowy sposób.

Zadanie Raid wykonuje szereg złożonych kontroli, aby upewnić się, że dyski działają prawidłowo. Jedną z takich kontroli jest sprawdzenie daty i godziny na dysku twardym. Jeżeli data i godzina są nieprawidłowe, konieczne jest natychmiastowe wyłączenie serwera, aby zapobiec utracie danych. Następnym krokiem będzie wykonanie pełnej kopii danych na dysku. Obejmuje to deduplikację wszystkich plików i zbiorów danych na dysku oraz usunięcie wszystkich niepotrzebnych i pustych plików.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jaka skuteczność? jakie są należności.

Aby mieć pewność, że po wykonaniu kopii dysk będzie działał prawidłowo, należy zmodyfikować ustawienia pamięci NVRAM. Domyślnie systemy RAID odkładają na dysku twardym niewielką ilość wolnego miejsca, które jest wykorzystywane do alokacji. Przy tym część zasobów dysku jest zarezerwowana dla pamięci NVRAM i innych plików systemowych, takich jak sektor startowy. Oznacza to, że w przypadku problemów z dyskiem może dojść do awarii większej części systemu i konieczności wyłączenia całego systemu. Modyfikując te parametry, można przywrócić sprawność dysku Raid Task i odzyskać pamięć NVRAM oraz inne pliki systemowe.

Proces odzyskiwania pamięci NVRAM jest stosunkowo prosty w porównaniu z innymi metodami odzyskiwania, takimi jak odzyskiwanie danych z dysku twardego, a nawet metoda odzyskiwania Raid Task. Powodem, dla którego pamięć NVRAM może działać tak dobrze w procedurze odzyskiwania MoEsZ Raid Matrix jest to, że jest w stanie odzyskać nie tylko normalną partycję dysku twardego, ale także specjalną partycję, która zawiera pamięć NVRAM. Niektóre pakiety NVRAM mają możliwość tworzenia kopii lustrzanej danych i indeksu, który znajduje się na dysku fizycznym. Korzystając z wbudowanego narzędzia wiersza poleceń, takiego jak to, które można znaleźć w dystrybucji ciward, użytkownicy mogą łatwo utworzyć lustro i indeks dla NVRAM.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Post Author: akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *